пʼятниця, 12 червня 2015 р.

Приклад Інтернет-архітектури

Це теж Київ, але Подільский район. Самостіна ЦБС. Вона вирішила завдання представленності в соціальних мережах таким чином:

Офіційний сайт: http://www.cbspodil.org.ua/index.php

Гугль+ : https://plus.google.com/u/0/106366797499957551456/posts

Є ще акаунт в Твіттері, але вже цю мережу, як і ВКонтакте я не беру до уваги, щоб не надто розпорошувати увагу.
 

четвер, 11 червня 2015 р.

Блоги, соцмережі і професійне зростання бібліотекаря



Розмова, що йде (чи не йде? це тут:  https://www.facebook.com/groups/156317151100664/permalink/896455163753522/ ) в групі щодо винесеного в заголовок питання, непроста. І ту складність можна побачити на двох суттєво різних рівнях. Перший чисто термінологічний – з цим розберемось тут і зараз, а от стосовно професійного зростання… То, зрозуміло, тема безкінечна і вічна. Але і її прийдеться зачепити. Хоча б для того, щоб почути думку колег.

Отже, починаємо з простого: термінологія.

1      Блоги, сайти, групи і сторінки

Що таке блог, сайт, група та сторінка Facebook (ми інші соцмережі брати до уваги не будемо, вистачить нам і однієї).

Спочатку запитаємось у Вікіпедії, побачимо, що там про це сказано:

А відомості про Facebook об'єкти краще взяти в допомозі саме цієї платформи (треба мати акунт, але чи варто про це згадувати):
І додатково про різницю між сторінкам і групами: https://www.facebook.com/help/155275634539412?locale=ru_RU

Треба зазначити, що українською допомоги Фейсбук не має, треба обрати російську.
 
Але прочитавши все це, ми будемо мати на увазі, що, як ми побачили, визначення досить широкі і кожного разу треба пересвідчуватись, чи ваш співрозмовник під тією чи іншою назвою, терміном, має на увазі саме те, що і ви.

2      Професійне зростання бібліотекаря

Я, на жаль, не можу нічого впевнено сказати на цю тему. От, скажімо, персонал управління великого чи малого підприємства, державні чи муніципальні службовці мені в цьому відношенні знайомі краще. А бібліотекарі…
Але я висунув гіпотезу: як бібліотекар навчиться вести блог, то він професійно зросте. Більш докладно про це тут: https://docs.google.com/file/d/0BxXYRfo_CqawNzdDS010VlFXd2c/edit?usp=docslist_api

А гіпотеза мого співрозмовника, пані Олени Люблянської, як я її вірно зрозумів, була такою: як бібліотекар хоче зростати, то він повинен переходити від початкової блогової роботи до більш досконалої – в соціальних мережах. А може й не починати з блогами взагалі, беручись відразу за соцмережі? Я переказую так, як зрозумів, сподіваюсь, що ми разом з пані Оленою уточнимо те формулювання і почуємо думку шановних бібліотекарів стосовно всіх тих питань.

пʼятниця, 5 червня 2015 р.

Привіт з Києва

Знайомі підказали ось які цікаві  сайти:

http://olga-methodlibkyiv.blogspot.com/

http://rec-book.blogspot.com/

http://lukl.kiev.ua/info/index.php/virtualna-bibliografichna-dovidka

http://kiekray-nadin.blogspot.com/

А ось серйозний професійний розгляд питання:

https://docs.google.com/file/d/0BxXYRfo_CqawREx1RnlqSDlaQkk/edit?usp=docslist_api (з цього посилання ви просто почитаєте)

http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=UJRN&P21DBN=UJRN&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Image_file_name=PDF/bp_2012_2_7.pdf (а тут завантаження статті на ваш компьютер)

А в тексті згадані, зокрема:

http://metodist-biblioteki.blogspot.com/

http://3poverh.blogspot.com/

http://parametod.blogspot.com/

Дуже сподіваюсь на два моменти: ті, хто ще без свого сайту-блогу, впевняться, що треба таки навчитись. А ті, хто вже стикався більш-менш з цією роботою, захочуть щось уточнити, про щось запитати. До оцих останніх прохання зважити на те, що питання технічного характеру, дотичні формального боку справи, електронної обробки інформації краще ставити у дискусійній групі цього проекту (Е-дискусія). А питання професійні, такі, що зачіпають методологію, організацію бібліотечної справи, краще адресувати професійному форуму (Бібліо-дискусія).



Нова фаза

Як можна побачити з розмов у нашій дискусійній групі (Е-дискусія), а вірніше з повної їх відсутності, тематика ОСББ нікому не цікава. Шкода, може її час ще прийде.

Втім, ми беремо ухил у бік чистого навчального аспекту. Починаємо масову підготовку контент-менеджерів. Чи не вийде такий саме пшик, як і з ОСББ? Побачимо, цікаво. Поки що по різних форумах розміщено таку об'яву.

Потрібні волонтери (бібліотекарям, працівникам культури та громадським активістам пріоритет)
для апробації дистанційного навчального курсу з контент-менеджменту (формування сайтів).
Деталі проекту тут: http://mykbibbosbb.blogspot.com/p/blog-page.html

Де розміщено? Та у багатьох місцях, де, можливо, хтось зацікавиться.

І я от подумав, як було б чудово, аби знайшлась така завідувачка звичайної пересічної міської бібліотеки (а може районної?), яка б і сама показала, що таке офіційний сайт її команди, і кожного зі своїх працівників залучила до ціїє справи. Фантазія? Згоден. А чому, які перепони, конкретно? Ви подумайте про це, а я зайду з іншого боку, назву переваги або наявні можливості.

Література є? На будь-який смак. І книжки, і поміч в Блогері, і брошура.
Тренер є? Цілодобово і у повному розпорядженні.
Методичне забезпечення питань бібліотечної справи? На столичному рівні.

То чому фантазія?

неділя, 24 травня 2015 р.

Задніх не пасемо

А що з ліфтами?

Методички

Фахівці виконкому підготували методички з питань ОСББ.

Вони тут: http://mkrada.gov.ua/content/yak-stvoriti-osbb.html

Ти не один, ОСББ

Так, є кому допомагати: http://gurt.org.ua/news/informator/25031/